Les soeurs Augustine de la miséricorde de Jésus de Rennes
Les soeurs Augustine Les personnages
Liturgia modlitwy osobistej i wspólnotowej

Nasze życie liturgiczne nadaje rytm naszemu życiu codziennemu; gromadzimy się w chórze cztery razy dziennie kładąc mocny nacisk na piękno liturgii Razem śpiewamy psalmy, słuchamy Słowa Bożego i przedłużamy nasze spotkanie z Bogiem przez medytację, lectio divinai modlitwę Różańcową.

modlitwa-diapo_1.gif

„Charakter kontemplacyjny, przez który trwamy w nieustannej modlitwie wyraża stałe poszukiwanie Boga. Modlitwa, zawsze obecna ma swój początek i szczyt w celebracji Zbawienia. Eucharystia przygotowuje i przedłuża Liturgię Godzin. Milczenie, nieustanne nawrócenie naszego serca, lectio divina, medytacja, rekolekcje sprzyjają utrzymywaniu w stałej gotowości naszego istnienia dla modlitwy. (konstytucje zakonne)
Owa kontemplacja czyni nas coraz bardziej zdolniejszymi do ukazywania miłości i miłosierdzia Bożego w służeniu chorym i ubogim.

 To głębokie życie modlitwy pragniemy dzielić wraz z Tobą a więc dołącz do nas...

7.00 Jutrznia

11.30 Msza Święta

12.20 Modlitwy południowe

17.30 Nieszpory

 

19.45 Godzina Czytań lub Kompleta

W każdą sobotę modlitwa Różańcowa z Ludem Bożym
W każdą niedzielę i pierwszy piątek miesiąca Adoracja Eucharystyczna.
Podczas dnia siostra augustianka poświęca 1 godzinę przed Najświętszym Sakramentem, 30 minut na czytanie duchowne, pewien czas na prywatne odmówienie różańca. Raz w miesiącu mamy dzień skupienia i wspólną adorację. W ciągu roku przeżywamy dwa razy rekolekcje, jedne trwają 8 dni a drugie 3 dni.